— Hosting Paketleri

Yüksek hızlı sunucular

Web sitelerinizin performansından memnun değil misiniz ? O zaman GOC Hosting paketleriyle tanışın ve yüksek açılma hızı ile büyük maliyetlerden kurtulun.
kurumsal hosting hizmetleri

Yüksek Hızlı Sunucular

%99,9 kesintisiz çalışma garantisi veriyoruz. Garantiyi yerine getiremezsek, ilgili dönem boyunca paylaşımlı hosting planında aylık indirim alabilirsiniz. Üstelik şimdi ücretsiz site taşıması da tarafımızca gerçekleştiriliyor.
#1

Gelişmiş Teknoloji

Tüm planlara dahil özellikler

Kullanımı kolay kontrol paneli

Uygulamaları yüklemek, yedeklemeleri yönetmek ve güvenlik için endüstri standardı cPanel içerir.

1 tıkla 150’den fazla uygulama

CMS siteleri vb. oluşturmak için 150’den fazla ücretsiz uygulamaya erişmek için Softaculous’u kullanın.

Cloudlinux

Kararlı sunucular, karmaşayı azaltır ve yoğunluğu artırmanıza engel olur. CloudLinux OS özellikleri, kaynak artışlarını önler ve yoğun durumlarda bile sunucularınızı son derece kararlı hale getirir.

Cloudflare & Railgun™

Optimize edilmiş ortaklar, Railgun ile uluslararası müşterilere daha hızlı ulaşabilir Railgun, Origin sunucunuz ile Cloudflare ağı arasındaki bağlantının mümkün olduğunca hızlı olmasını sağlar.

Litespeed

LSCache eklentisi, yerleşik PageSpeed ​​optimizasyonu, görüntü optimizasyon hizmeti, kritik CSS oluşturma hizmeti, üçüncü taraf CDN entegrasyonu ve daha fazlasını içerir.

Ödüllü Güvenlik

Birinin web sitenize zarar vermek isteyebileceğine inanmak zor ama yaptılar. Neyse ki, güvenlik ekibimiz şüpheli etkinlikleri izler ve önler ve DDoS saldırılarını püskürtür.

referanslar

YARDIM

Tüm soru ve görüşleriniz için ücretsiz kayıt olabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

Minimum maliyet yüksek gelir
Tasarladığımız sistemler minumum maliyet ve maksimum kazanç üstüne kuruludur. Sistemlerimizin tamamı tut sürükle bırak teknolojisi ile desteklenmektedir.
4.5/5
4.5/5
(650’den fazla şirket tarafından oylandı!)

“Bir çok ajansla çalışma fırsatı bulmamıza rağmen sizden aldığımız hizmet kalitesi tartışmasız mükemmel”

genesis-tr.com

“Tasarımını kağıda çizdiğim bir web sitesinin birebir olması ve revizyon sorunu yaşamadığım için mutluyum.”

ihaledanismani.com

“7 yıldır sorunsuz aldığımız hizmet ve yaşadığımız sorunlarda destek ekibinin çalışmasına teşekkür ederiz.”​

agm.org.tr

Hosting

Kurumsal Hosting günümüzde bir çok firmanın ihtiyacı olan bir şeydir. Artık eskisi gibi değil hosting firmaları tek tek ayrılmış paketler çıkartmaktadır. Bunun asıl sebebi ise daha faydalı olabilmektir. Mesela klasik bir web site kuracak kişi veya kişisel web site kuracak kişi normal veri barındırma alabilir ama e ticaret sitesi veya kurumsal bir site kuracak kişi basit veri barındırma tercih etmemelidir.

Hepsi kendine özel ayrılmış ve düzenlenmiştir. Mesela Kurumsal Hosting kullanan bir kişi firmasının sitesinin daha kolay yönetir fazla giriş çıkış olduğun da kolay kolay yavaşlamaz istediği dosyayı web sitesine koyarak müşterileriyle paylaşıyor. İsterse kendine özel bir üyelik sistemi oluşturur.

Hem fazla üye olsa bile kaliteli bir Kurumsal veri barındırma kullandığından dolayı fazla bir yavaşlama olmaz. Bu sayede müşteri kaybı yaşamazsınız. Örnek vererek açıklarsak mesela bir şirket sahibi var. Ancak gelişen zamanla birlikte her rakibinin web sitesi olduğunu farkediyor ilk başlarda önemsemese de sonradan daha da çok önemsiyor.

Bu işlerle ilgili araştırma yapıyor veya bu işlerle ilgilenecek işe birisini alıyor. Artık kendi web sitesini kurmazsa sektörde geride kalacaktır. Bu yüzden geç kalmadan hemen işe başlıyor. İlk olarak klasik bir web veri barındırma alıyor. Gerekli tasarımları vs yaptıktan sonra site yayına giriyor.

İlk günler fazla kişi siteye girmeyecektir. Çünkü yeni açılmış olduğundan dolayı. Ardından hem kendi şirketine hem de arabalarına web site adlarını yazıyorlar. Tüm tasarımını değiştiriyorlar. Bir çok kişi siteyi görüyor ve giriyor. Ürünler hakkında sayfalar vs ekleniyor.

Hem de internet de seo çalışması da yaptırıyor. Çünkü internet de gelişirse eğer müşterisinin de artacağını biliyor. Bundan dolayı artık internete önem göstermeye başlıyor. İnternete web sitesiyle yayılmaya başlıyor. Tabi bunların hepsi şirketine müşteri kazandırmak içindir.

Her zaman dediğimiz gibi ne kadar müşteri kazanırsanız o kadar da para kazanırsınız. Hiç bir zaman unutmadan tüm işlerinizi yapın. Daha fazla müşteri kazanmak içinse internete belli bir sermaye ayırarak web sitesinin reklamlarını veriyor. Bundan sonra siteye bir çok kişi geliyor. Reklam vermeden önce bir çok ürününü uygun fiyata çekiyor.

Bundan dolayı müşteri çok ilgi gösteriyor. Bu ilgi çok fazla olduğundan site yavaşlıyor. İlerleyen saatler de tamamen kapanıyor. Bütün verdiği reklamlar ve uğraştığı o kadar zaman boşa gidiyor. Çünkü temelini tamamen yanlış atmıştı. Bu yanlışlık yüzünden tamamen site kapanıyor.

Oysa ki başta Kurumsal Hosting tercih etseydi onun için daha iyi şeyler olacaktı. Sonra siteyi Kurumsal Hosting`e bağlıyor daha hızlı açıldığını ve hiç donma gibi sıkıntıların olmadığını görüyor. Bu işten memnun kalıp her veri barındırma kendine göre işlevleri olduğunu anlıyor.

Hosting Nedir ?

Hosting bir web site de yayımlanmak istenen resimlerin, dosyaların, sayfaların internet kullanıcılarının ulaşabileceği bir bilgisayar da tutulmasıdır.  İnternette site yayımlamak için özel olan internete yüksek hızda bağlanan ve binlerce kişiye aynı anda destek sağlayabilecek bir sunucuda yayımlanmak istediği dosyaların saklanması gerekir.

Web siteye ait dökümanları ve dosyaları saklayan internete giren kişilerin erişimini sunan bu bilgisayarlara web sunucusu denmektedir. Bu sunucu içinde bölümü içinde veri saklama ve yaymlama işlemlerin de web hosting denir. Web veri barındırma firmalarının yüzlerce paketi vardır.

Hepsinin kendine özel özellikleri ve kendine özel fiyatları vardır. Hosting depolama alanı bunlardan biridir. Hangi site açacağınızı belirledikten sonra ilk olarak veri barındırmada ne kadar yer kullanacağınız belirlemeniz gerekir. Trafik akışı da çok önemlidir. Eğer çok ziyaretçisi olacak bir site açacaksanız bant genişliği yüksek olmalıdır.

Çok farklı kodlama tipleri vardır. Bunlara göre de bir çok veri barındırma paketi var. Ama genel olarak Windows ve Linux olarak ayrılmaktadır. Diğerleri unix, centos, redhat, freebsd`dir. Bunlar çok sık kullanılmayan işletim sistemi tipidir. Admin paneli, veri tabanı desteği gibi verilere de bakılabilir.

Ayrıca bazı firmalar veri barındırma ile SSL güvenlik sertfikası da vermektedir. Bu tip veri barındırmadan tercih ederseniz arama motorların da ilk sıralara çıkmanız daha da kolaylaşmaktadır.

Paylaşımlı Hosting Nedir ?

Bu tip hostingler tek bir sunucu üzerinde, sunucunun özelliklerine göre çok sayıda bölüm açılması ve çok sayıda hosting barındırmasıdır. Düşük bir sunucu da bile yaklaşık 100 adet linux hosting barındırılabilir. Özel koşullarda olan yüksek özelliklere sahip bir sunucuda ise belki 1000`den fazla hosting bile barındırılabilir.

Bu tip veri barındırma paketlerinin tek sıkıntılı yönü paylaşımlı olmasıdır. Yani sunucudaki bir diğer site çok ziyaretçi aldığı ve yavaşladığı zaman bu diğer siteleri de doğrudan etkilemektedir. Yani kendi sitenizde pek ziyaretçi olmasada sunucudan dolayı sizin siteniz de yavaşlayabilir.

Bayi Hosting bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çünkü bayi hosting sayesinde sunucuda belirli bir alan sizin oluyor. Burada siz belirlenen limit kadar hesap açıp kapatabiliyorsunuz. Kontrol paneli sayesinde açtığınız hesapların şifrelerini yönetebilir, isterseniz hesapları askıya alabilirsiniz. 

Yani sunucuda belirli bir kısımın yönetimi sizin elinde oluyor. Bu sayede o belirli kısımından veri barındırmadan satabilirsiniz. Veya müşterilerinize veya çalışanlarınıza barındırma hizmeti verebilirsiniz. Bayi Hosting’in bir diğer adı da Reseller Hosting’dir.

Seo Hosting

Seo hosting günümüzü de en çok aranan veri barındırmalardan biridir. Çünkü artık işler site kurmakla bitmiyor yapılması gereken bir çok şey kalıyor. Seo hosting sizi ilk sayfalara ilk sıralara çıkmanıza yardımcı olur. Mesela örnek verirsek bir şirket olsun ve site açmaya karar versin. 

Site açarak herkes gibi o da paylaşımlı klasik bir veri barındırmadan alacaktır. Ancak hayatının yanlışını yapacaktır. Site açıldıktan sonra kendi sektöründe ilk sıralara çıkmak isteyecektir. Her seocuya başvuracaktır. Onların yardımıyla ilk sayfaya çıkacak ama ilk sıraya çıkması çok zor olacaktır hatta hiç çıkamayacaktır çünkü her rakibi seo hosting kullanıyor kendisi ise klasik veri barındırma kullanmaktadır. 

Bundan dolayı ilk sıraya çıkması güç olacaktır. Her zaman bunları düşünerek eğer ilk sıralara çıkmak istiyorsanız seo hosting alabilirsiniz. Bazen backlink satışı yapmak isteyenler de farklı sunucular da olması için seo hostingi tercih ediyor bu da çok makul bir seçenek olacaktır. 

Çünkü farklı iplerde olursa Google gözünde daha etkili olmaktadır.Seo hostingini klasik veri barındırmadan ayıran en güzel özelliği ise c class ip adresleri üzerinde olmasıdır. Yani açıklamak gerekirse tek c class tipinde olan ip tabanlı web hostingler de bir kaç site barındırmaktaysanız, web siteleriniz den birbirlerine verdiğiniz linkler değer kazandırmamaktadır. 

Seo hostinglerin asıl değeri burada anlaşıyor. Yani 4-5 tane siteniz var ve Seo hosting aldınız, hepsini geliştiriyorsanız ve her site birbirinden farklı oluyor. Birbirleriyle alakası olmadığından karşılıklı vereceğiniz linkler önem kazanmaktadır. Bu sayede ilk sayfalara ve sıralara kolay bir şekilde yükselebilirsiniz. 

Üstelik sadece büyümekle kalmayıp, her siteniz için tek tek backlink satışı yapabilirsiniz. Seo hosting eskiden çok yaygın değil de ama son günler de yaygınlaştı bir çok kişi seo hostingi tercih etmeye başladı. Çünkü seo veri barındırma alarak backlink konusu için ayrı bir sermaye hazırlamanıza gerek kalmaz. 

Zaten kendi siteleriniz arasında backlink ağı yapacaksınız. Hem de her siteden hem backlink vereceksiniz hem de o site için backlink alacaksınız. Bundan dolayı her siteniz de yükselecektir. İp adresleri alfabenin ilk 5 harfi olarak ayrılmıştı (a,b,c,d,e). A class ip dedikleri, tüm sınıfların arasındaki en iyi ve en kaliteli sınıfdır. 

A ve B class ip bulunan seo hostingler çok zor bulunur ve çok pahalı satılır. Bundan dolayı seo hosting alırken tercih edebileceğiniz en uygun ve en güzel sınıf c class`dır. D ve E sınıfları pek tercih edilmez, hatta şuan da satan firma göremezsiniz. En sık satılan dediğim gibi c class ip sınıfıdır. 

A ve B sınıf iplerde şuanda satılıyor ama çok pahalı fiyatlar ödemeniz gerekmektedir. Genellikle büyük firmalar kelimesinde yükselmek için tercih edebilirler.

Ucuz Hosting

Ucuz Hosting günümüzde çok yaygınlaşmıştır. Artık herkes uygun fiyatlı ürünlere yönelmiştir. Her zaman Ucuz Hosting sizi mali açıdan sıkıntıya sokmaz. Bu yüzden herkesin tercih ettiği gibi sizde Ucuz veri barındırma tercih edebilirsiniz. Veri barındırma nedir diye düşünüyorsanız. İlk olarak onu açıklamalıyız. Hosting kavramı bir veri depolama gibi düşünebilirsiniz. 

Bir diğer adı da barındırmadır. Bir web sitesinde olması istenen resimlerin, sayfaların ve bazı dosyaların ziyaretçi ile ulaşılabileceği bir pc de olmasıdır. Yani bir sunucu içersinden kendinize özel bir alan belirliyorsunuz ve bu alana istediğiniz dosyayı ekleyip ziyaretçilerinize sunabiliyorsunuz. Tabi her dosyayı kolay kolay ekleyemezsiniz bazı yasaklı warez denilen dosyalar vardır ve bunlar yasaktır. 

Bunun dışındaki dosyaları ftp aracılıyla sitenize ekleyebilirsiniz. Dosyaları internet kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz. Bir çok paketi vardı ama sık tercih edilenlerde vardır. Bir bilgisayar gibi demiştik ama neredeyse bilgisayarlardan daha güçlü sistemler de barınmaktadır. Bu sayede siteye anlık çok kişi girse de takılmaz ve yavaşlamaz. 

Veri barındırma paketleri kira usulü alınır. Yani bir firmayı bulduktan sonra bir aylık veya daha fazla 1 yıllık da alabilirsiniz. Bu süreleri siz belirlemektesiniz. Ucuz Hosting kavramı görecelidir. Veri barındırma için hız çok önemlidir. Gezdiğiniz bir sitenin sayfaları yavaş yükleniyorsa veya yüklenmiyorsa bunun iki sebebi bulunur. 

Bunlardan ilki sizinle alakalıdır. Bilgisayarınızın hız için yeterli aksamı olmayabilir veya internet hızınınz yavaşlamış olabilir. Bunları çözmek için internet ve bilgisayar sağlayıcınızla konuşmanız gerekmektedir. İkincisi ise gezdiğiniz sitenin hosting sağlayıcısından dolayıdır. Veri barındırmanın belirli kriterleri vardır. Bunların üstüne çıkartırsanız, site yavaşlayacaktır hatta ilerleyen sürelerde site kapanacaktır. 

Veri barındırma paketi aldığınız firmanın sunucusunun interneti yavaş veya düşük olabilir. Bundan dolayı da sizin hatta serverdaki tüm sitelerin giriş hızı yavaşlar. Sadece bunlarla alakalı değil üçüncüsü ile web sitedeki bazı kodlamalar yüzünden olmaktadır. Mesela animasyon siteleri ve flash oyun siteler daha yavaş açılır. Bunun nedeni ise farklı kodlama ile çalışmalıdır. 

Bunlar için daha profesyonel hosting almanız sizin faydanıza olacaktır. Ucuz hosting kavramın da bir diğer etken de alanın boyutudur. Alacağınız alanın boyutuna göre farklı paketler olduğunu ve sırasıyla fiyatlarının ve boyutlarının arttığını görebilirsiniz. Bunun nedeni size özel serverda bir boşluk açılır ne kadar çok açılırsa o kadar maliyetli olur. 

Siz ne kadar alan alacağınız ne sitesi kuracaksanız ona göre seçmeniz gerekir. Geniş kapsamlı bir site kuracaksanız içeriği ve dosyaları fazla olacak diyorsanız limitsiz veya çok yüksek mb hakkı veren firmalara yönelmeniz gerekmektedir. İlla ki çok fazla dosya değil eğer sitenizin üzerinden mail adreslerini kullanacaksanız bunları da hesaba katmanız gerekir. 

Çünkü mail adresleride serverdaki sizin alana girmektedir. Bundan dolayı tüm hesaplamalarınızı yapıp ona göre bir veri barındırma almanız gerekmektedir.